25 Mart 2009 Çarşamba


Şüphesiz duygusal bir alışveriş gelinliğinizi almak... Bir o kadar zevkli ama bir o kadar da pahalı... Bugün bir arkadaşım ile konuşuyorduk Kadıköy'de ara sokaktaki gelinlikçilerde bile fiyatların 2-3binlerden başladığı, düzgün bir gelinlik için 4.000 gibi bir rakam istediklerini söyledi. Oysa Vakko'dan bile eğer modellerini beğenirseniz duvağı ile beraber 4.000 TL ye gelinlik alabilirsiniz.

Sonuçta bakıldığında adı gelinlik olan herşeyin fiyatı çok çok pahalıya patlıyor. Sonuçta saç ya da makyaj da aynı değil mi? Gelin saçı olunca adı fönünüzü bile 500 TL ye çeker oluyorlar.
En ucuz gelinliği nereden buluruz diye düşünüyor musunuz? Düşünmeyin, ben buldum sanırım :)
Peki fotoğraftaki gelinliği beğendiniz mi? Sadece 345 TL ye adresinize gönderebileceklerini söylesem. Fotoğraftaki gelinliğin fiyatı sadece 315 TL, 30 TL ise adresinize gönderim ücreti... Gözleriniz yuvalarından fırladı sanırım. Açıkçası benim de öyle. Peki neden? diye soruyorsunuz, açıklayayım...
Shop of Wedding internet üzerinden gelinlik satan ve tüm dünyaya gönderim yapan bir firma. Gelinlik fiyatları 100 USD'dan başlıyor. Tüm ölçülerinizi gönderiyorsunuz, sizin üzerinize göre dikip adresinize postalıyorlar. Ve böylece hiç bir yerde bulunmayacak bir fiyata gelinlik sahibi oluyorsunuz.
Eğer gözünüzü karartıp sipariş ederseniz ölçülerinizi bir terziye aldırmanızı tavsiye ederim. Geldiği zaman da yine tadilat gerekirse aynı terziye yaptırabilirsiniz.

5 comments:

sevgi dedi ki...

çok mantıklı gözüküyor ama yinede cesaret gerek..kumaşı dikişi özenle mi hazırlanıyor sonuçta gelinlik bu..benim gerçekten ihtiyacım var rica etsem size gönderdikleri gelinliğin resmini gönderebilir misiniz kıyaslama için

Gelinn dedi ki...

dediğiniz gibi cesaret gerek... ben sipariş etmedim, ama düşünmüyor değilim... modelleri internette çok güzel gözüküyor...

Adsız dedi ki...

nida
ben gelinliğimi www.loragelinlik.com da aldım ve 300tl ilkinde inanamadım ama çok güzel bir gelinliğim oldu. ve çok ucuz bence bi göz atın.

minna dedi ki...

nida merhaba;

siteye baktım gerçekten güzel şeyler var..peki sen online almaya nasıl cesaret ettin ve nasıl geldi? gerçekten içine sindimi? daha ayrıntılı yazarsan çok sevineceğim..

Adsız dedi ki...

nida hanımın bahsettiği siteden gelinlik sipariş eden var mı?varsa lütfen memnun olup olmadığınızı yazar mısınız?haziran 5 te düğünüm var ve uygun gelinlik bakıyorum..tabi ki şık ve kaliteli olmasını isterim...lütfen yardımcı olur musunuz :(

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!